Jak wygląda pierwsza wizyta u psychiatry?
30/4/2020
Pierwsza wizyta u psychiatry najczęściej jest bardzo stresująca dla wielu osób. Pacjenci nie wiedzą, co ich właściwie czeka podczas spotkania z lekarzem, na jakie pytania będą musieli odpowiadać i czy od razu zostanie postawiona diagnoza, której bardzo często się obawiają.
LEKARZ PRZYJAZNY PACJENTOM
14/4/2020
Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż na podstawie opinii Państwa w serwisie znanylekarz.pl otrzymaliśmy CERTYFIKAT LEKARZA PRZYJAZNEGO PACJENTOM za rok 2019.
Dziękujemy za okazałe nam zaufanie.
Pomoc psychologiczna i psychiatryczna w związku z epidemią koronawirusa. Zapraszamy na wideokonsultacje
24/3/2020
Aktualna sytuacja w kraju i na świecie związana z epidemią koronawirusa wprowadza do codziennego funkcjonowania człowieka wiele zmian. Jedną z nich jest konieczność pozostania w swoich domach.
W zależności od dotychczasowej sytuacji osobistej jedni z nas mogą doświadczać w tym czasie samotności związanej z życiem w pojedynkę i niemożnością spotkania się z rodziną i przyjaciółmi, inni natomiast, żyjący w rodzinie, mogą przeżywać frustracje związane z przebywaniem przez większość swojego czasu
z najbliższymi, co może generować konflikty i poczucie przytłoczenia. Izolacja społeczna dotyka jednak każdego z nas, gdyż w tym czasie kontakty z szerszą społecznością są niemożliwe. W tym trudnym czasie każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu przeżywa lęk o własne zdrowie i życie związane
z możliwością zarażenia wirusem. Siła tych emocji i natłok złych myśli są związane z dotychczasowymi doświadczeniami życiowymi i rodzinnymi, aktualna sytuacja może powodować odżywanie dawnych traum nie tylko osobistych ale także rodzinnych (tzw. trauma dziedziczona) tj. doświadczenia II wojny światowej, ubóstwo, zagrożenie życia. Dodatkowym obciążeniem może być lęk o sytuację ekonomiczną po ustaniu epidemii, związaną z koniecznością zawieszenia aktywności zawodowej na czas jej trwania.
Jest to niewątpliwie sytuacja kryzysu emocjonalnego związanego z utratą poczucia bezpieczeństwa i kontroli nad sytuacją. Do konsekwencji trwania w przedłużającym się kryzysie emocjonalnym możemy zaliczyć depresję, zaburzenia lękowe i zaburzenia adaptacyjne, które są jednostkami chorobowymi wpływającymi na fukcjonowanie człowieka w różnych obszarach jego życia i wymagającymi długotrwałego leczenia.
W trosce o Państwa zdrowie psychiczne i profilaktykę zaburzeń Poradnia WSPARCIE oferuje pomoc psychologiczną i/lub pomoc psychiatryczną w sytuacji kryzysu emocjonalnego w formie wideokonsultacji. W kontakcie z psychologiem można odzyskać poczucie wpływu i bezpieczeństwa, zrozumieć swoje emocje i uruchomić własne zasoby psychiczne w poradzeniu sobie z sytuacją. Z kolei podczas konsultacji z psychiatrą można uzyskać wsparcie emocjonalne i jeśli okaże się to potrzebne, również wsparcie farmakologiczne.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem:
784-030-970
w celu umówienia się na wideokonsultacje.
Jak przełamać strach i nie wstydzić się wizyty u psychiatry?
4/2/2020
Wstyd przed wizytą u psychiatry towarzyszy wielu pacjentom. To powoduje, że często ignorują swoje problemy, zwlekają z podjęciem stosownej terapii lub całkowicie rezygnują z profesjonalnej pomocy. Niestety to nie rozwiąże istniejących kłopotów, a może jedynie doprowadzić do ich spotęgowania. Warto więc uświadomić sobie swoje obawy, przełamać strach, sięgnąć po skuteczne wsparcie i odzyskać kontrolę nad swoim życiem.
Jak namówić partnera na terapię?
8/1/2020
Nawet osoby, które bardzo się kochają, mają czasem problemy ze znalezieniem wspólnego języka. Kiedy sytuacja się przedłuża, prowadzi to do kolejnych napięć, które jeszcze bardziej oddalają od siebie partnerów. Skutecznym rozwiązaniem może być zastosowanie terapii dla par. Jednak, co zrobić w sytuacji, gdy druga połówka nie chce się na nią zgodzić?
Kiedy udać się po pomoc do psychiatry?
30/12/2019
Zazwyczaj nie mamy wątpliwości, kiedy udać się do lekarza, jeśli chodzi o nasze zdrowie fizyczne. Znacznie trudniej jest nam ocenić swój stan psychiczny. Mimo że odczuwamy długotrwały stres, przygnębienie, poczucie winy, czy bezradności, to trudno nam wyczuć moment, kiedy konieczna jest pomoc specjalisty. Nieleczone kryzysy psychiczne niestety mają tendencję do pogłębiania się, więc im wcześniej zareagujemy, tym lepiej dla nas i naszego zdrowia. Jak poznać, że potrzebujesz pomocy psychiatry?
Czym się różni psychiatra od psychologa?
1/8/2019
Czasy, w których żyjemy, niejednokrotnie wymagają od nas nie tylko odpowiedzialności związanej z wykonywaniem codziennych obowiązków, ale także ciągłego rozwijania i uczenia się nowych rzeczy. Zmienne są także modele związane z wychowywaniem dzieci czy budowaniem związku. Podobnie trudna jest sytuacja na rynku pracy, która często wystawia nas na działanie stresu lub wypalenie. Niestety społeczne przekonania nie sprzyjają temu, by poradzić się doświadczonego psychologa lub psychiatry, bo wiąże się to nadal ze stygmatyzacją. Warto jest określić do kogo, poza rodziną lub przyjaciółmi, możemy zgłosić się w razie problemów ze zdrowiem psychicznym.
Na czym polega psychoterapia?
26/7/2019
Każdy z nas w pewnych momentach swojego życia spotyka się z różnymi trudnościami, które mogą wpływać na nasze samopoczucie psychiczne, ale tez czasami po prostu nas przerastają. Zdarza się, że jesteśmy niezadowoleni z pracy, ale boimy się z niej zrezygnować i poszukać czegoś lepszego . Bywa jeszcze trudniej, kiedy kochamy partnera ( partnerkę), ale nie jest nam w związku dobrze - nie można czuć się szczęśliwym, ale też nie można podjąć decyzji o odejściu.
Terapia par - jak wygląda i kiedy warto się na nią zgłosić?
1/7/2019
Problemy z komunikacją oraz trudności w opisywaniu swoich potrzeb to nie jedyne czynniki zwiastujące kryzys w związku. Może warto w takim przypadku zastanowić się nad terapią par? Sprawdź, na czym polega i w jakich sytuacjach warto z niej skorzystać.
Depresja. Objawy i leczenie
3/6/2019
Mówi się, że depresja jest chorobą XXI wieku. Słyszymy o niej z radia, telewizji, czytamy z gazet i internetu. I choć jest o niej głośno, to nadal depresja kojarzona jest głównie ze smutkiem i traktowana jest nieco po macoszemu. Czym więc charakteryzuje się depresja? Jakie są jej objawy i jak ją leczyć?
Wsparcie – Terapia Psychiatryczna i Psychologiczna
Adres:
ul. Elsnera 19, 92-504 Łódź
(dzielnica Widzew)
Telefon:
784 030 970
Adres e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Usługi lekarskie i psychoterapeutyczne Magdalena Skał-Mydłowska
Adres:
ul. Pomorska 94, 91-402 Łódź
(Łódź-Śródmieście)
Telefon:
784 030 970
Adres e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.