NIEPŁODNOŚĆ
31/01/2024
Niepłodność jest obecnie częstym problemem, który dotyka wiele par. W niektórych przypadkach, aby osiągnąć sukces w leczeniu niepłodności, potrzebne jest wsparcie psychologiczne. Dlatego tak ważne jest, aby pary z problemami niepłodności otrzymywały pomoc od specjalistów. Terapia może pomóc im zrozumieć przyczyny ich trudności i nauczyć radzenia sobie z emocjami związanymi z leczeniem niepłodności.
ZABURZENIA LĘKOWE
24/01/2024
Zaburzenia lękowe to grupa chorób psychicznych, które charakteryzują się występowaniem nadmiernego i niepohamowanego lęku lub obaw. Do najczęściej występujących zaburzeń lękowych należą m.in. zespół lęku napadowego (atak paniki), fobia społeczna, zespół stresu pourazowego (PTSD) i zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne.
TERAPIA ZABURZEŃ ODŻYWIANIA
17/01/2024
Terapia psychiatryczna jest niezwykle ważnym aspektem leczenia zaburzeń odżywiania. Dzięki niej możliwe jest lepsze zrozumienie przyczyn i mechanizmów takiego zachowania oraz opracowanie skutecznych sposobów radzenia sobie z nim. Ponadto terapia umożliwia również pracę nad aspektami psychologicznymi i emocjonalnymi, które często są związane z zaburzeniami odżywiania.
PSYCHOLOGICZNA INTERWENCJA KRYZYSOWA
10/01/2024
Psychologiczna interwencja kryzysowa to proces pomocy w sytuacjach, gdy człowiek doświadcza trudności emocjonalnych związanych z niespodziewanymi wydarzeniami czy traumatycznymi doświadczeniami. Może być niezbędna m.in. po wypadkach, katastrofach, przemocy czy samobójstwie bliskiej osoby, ale także po utracie pracy.
DEPRESJA
03/01/2024
Depresja jest chorobą, która dotyka wiele osób na całym świecie. Objawia się ona uczuciem smutku, beznadziei oraz brakiem energii do życia. Osoby cierpiące na depresję często tracą zainteresowanie swoimi pasjami oraz codziennymi aktywnościami, a także zaniedbują swoje obowiązki. Często towarzyszą im również problemy z koncentracją, zaburzenia snu oraz utrata apetytu.
KONSULTACJE PSYCHIATRYCZNE DZIECI
19/12/2023
Konsultacje psychiatryczne dla dzieci są coraz częściej pożądane przez rodziców. Wynika to z trudności, z jakimi borykają się nastolatkowie. Problemy te mogą prowadzić do podejmowania prób samobójczych, a także samookaleczenia lub innych równie destrukcyjnych zachowań. Ogromne znaczenia ma podjęta odpowiednio wcześnie terapia.
WSPARCIE PO UTRACIE CIĄŻY
13/12/2023
Nie tylko kobiety borykają się ze stratą w przypadku poronienia. Udział mężczyzn w tej sytuacji i ich uczucia często są spychane na drugi plan. Tymczasem niedoszli ojcowie również wymagają pomocy psychologicznej w sytuacji, gdy doszło do poronienia. Taka pomoc jest świadczona przez psychologów w czasie sesji terapeutycznych.
DEPRESJA POPORODOWA
06/12/2023
Depresja poporodowa czy baby blues? Mają wiele cech wspólnych, ale różni je jedno. Baby blues jest wynikiem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Zazwyczaj mija sam i nie niesie ze sobą tak destrukcyjnych zachowań jak depresja poporodowa. Ta druga wymaga konsultacji i leczenia dostosowanego stanu pacjentki.
PSYCHOLOG A PSYCHIATRA
29/11/2023
Psychologa od psychiatry różni nie tylko wykształcenie, ale też uprawnienia. Ten drugi jest lekarzem, który może wypisywać recepty. Psycholog natomiast bazuje przede wszystkim na prowadzeniu rozmów z osobą, która zgłosiła się z problemami określonego typu. Rozmowy te służą przepracowaniu trudności i odkryciu akceptowalnego dla danej osoby wyjścia z sytuacji.
ZABURZENIA BORDERLINE
22/11/2023
Zaburzenie Borderline jest dużym obciążeniem dla osoby cierpiącej na nie, a także dla otoczenia chorego. Zaburzenie to polega przede wszystkim na skrajnym postrzeganiu rzeczywistości, a także na częstej zmianie nastrojów. Zaburzenia tożsamości i gwałtowne obniżenie nastroju również są charakterystyczne dla osobowości Borderline.
WSPARCIE PSYCHICZNE KOBIET W CIĄŻY
15/11/2023
Poród jest bez wątpienia ważnym wydarzeniem w życiu każdej kobiety. Wprowadza prawdziwą rewolucję. Te nagłe i ogromne zmiany mogą prowadzić do poczucia zagubienia, a także pogorszenia się samopoczucia psychicznego kobiety. Nie należy w takiej sytuacji czekać aż ten stan sam przejdzie. Rozmowa z psychologiem pozwoli nad nim lepiej zapanować.
INTERWENCJE KRYZYSOWE
08/11/2023
Interwencje kryzysowe są bardzo często potrzebne w przypadku osób, które borykają się z kryzysem niepłodności. Długie oczekiwanie na ciążę, a także próby zakończone porodzeniem powodują pogorszenie się stanu psychicznego o przyszłych rodziców. To natomiast może zwiększyć trudności z zajściem w ciążę. Warto zatem omówić podobną sytuację z psychologiem.
PSYCHOTERAPIA PAR
03/11/2023
Terapia par to rozwiązanie, na które mogą zdecydować się osoby pozostające w związku formalnym oraz nieformalnym. Zadaniem takiej terapii jest przede wszystkim analizowanie trudności, jakie wystąpiły w trakcie trwania związku. Prowadzący terapię jest w stanie spojrzeć z boku na sytuacje, a także pomoc partnerom w wypracowaniu skutecznego rozwiązania konfliktu.
TERAPIE PARTNERSKIE
30/10/2023
Terapie par są jednym z lepszych i bardziej skutecznych sposobów na poradzenie sobie z trudnościami, z jakimi borykają się pary o dłuższym lub krótszym stażu. Podczas terapii analizowane są różne zagadnienia obejmujące wspólne życie partnerów. Terapia obejmuje także poszukiwanie sposób na pogodzenie nierzadko skłóconych partnerów.
BYCIE RODZICEM
27/10/2023
Bycie rodzicem jest wyzwaniem dla osób w różnym wieku. Zupełnie inne potrzeby ma niemowlę lub przedszkolak, a inne oczekiwania względem rodziców będzie miał nastolatek. Pomoc psychologiczna dla rodziców obejmuje wsparcie na każdym etapie wychowywania dzieci. Psycholodzy przekazują wiedze, a także dostarczają narzędzi do radzenia sobie z dziećmi na co dzień.
DOJRZEWANIE
28/04/2023
Okres dojrzewania jest wyzwaniem dla całej rodziny. Szalejące hormony, wiele wyzwań codziennego życia, a także nieumiejętność radzenia sobie z własnymi emocjami to główne powody, dla których nastolatkowie borykają się z trudnościami. W przypadku, gdy nie są oni w stanie samodzielnie uporać się z problemami, można skorzystać z oferty psychologów online.
FOT. pexels-cottonbro-studio-6214649
PSYCHOTERAPIA PAR
21/04/2023
Psychoterapia dla par jest sposobem na poradzenie sobie z trudnościami, jakie pojawiły się w związku. Przyczyn tego faktu może być wiele. Do najczęstszych należą trudności dnia codziennego, ale też pojawienie się dziecka. W takiej sytuacji przed podjęciem decyzji o rozstaniu warto poświęcić czas na próbę odbudowy związku i przepracowania trudności.
FOT. pexels-cottonbro-studio-4098219
ZABURZENIA OBSESYJNO-KOMPULSYJNE
14/04/2023
Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, narcystyczne, antyspołeczne, unikowe, paranoiczne — to przykłady zaburzeń osobowości. Jest ich wiele i nie są łatwe do zdiagnozowania, ponieważ każdy z nas zachowuje się zupełnie inaczej. Psychiatra, posługując się różnymi narzędziami badawczymi, diagnozuje pacjentów, którzy zgłaszają się do niego z problemami w funkcjonowaniu w codziennym życiu i u których występują symptomy zaburzeń osobowości.
FOT. pexels-cottonbro-studio
ŻYCZENIA WIELKANOCNE
07/04/2023
Z okazji nadchodzącej Wielkanocy pragniemy życzyć Państwu, aby wiosenna atmosfera, wiara i miłość nie opuszczały Was przez cały rok.
Urojenia
31/03/2023
Urojenia to bardzo uciążliwy stan, który nierzadko diagnozuje się w psychiatrii. Nauka ta określa urojeniami fałszywe przekonania odporne na wszelką argumentację. Co więcej, chory wierzy w te przekonania nawet pomimo istnienia argumentów obalających dane hipotezy. Dlatego też walka z urojeniami jest szczególnie uciążliwa dla terapeuty oraz ulegającej urojeniom osoby.
FOT. pexels-cottonbro-studio-6764092
Mizofobia
24/03/2023
Mizofobia jest dość często występującym stanem chorobowym diagnozowanym w psychiatrii. Polega ona na obawie przed zabrudzeniami. Chory obsesyjnie wręcz unika ryzyka kontaktu z przedmiotami, które nie zostały wcześniej zdezynfekowane. Często prowadzi to do nerwicy natręctw, która objawia się np. w notorycznym myciu rąk.
FOT/ pexels-anna-shvets-3987142
Kryzys w związku
17/03/2023
Kryzys w związku może pojawić się na różnym etapie jego rozwoju, a wraz z nim potrzeba przeprowadzenia terapii par. Nie ma przy tym znaczenia, czy jesteście ze sobą rok, czy dziesięć lub więcej lat. Jeśli pomiędzy Wami pojawiły się niesnaski, których nie możecie sami przepracować, warto wybrać się do terapeuty
FOT. pexels-cottonbro-studio
UTRATA CIĄŻY
10/03/2023
Poronienie dla wielu kobiet jest ciosem, który trudno samodzielnie przepracować. Nierzadko też wiąże się z niechęcią do wychodzenia z domu. Psycholodzy dostępni online są bardzo dobrą alternatywą w takiej sytuacji. Spotkania te są przeznaczone między innymi dla kobiet, które potrzebują pomocy w poradzeniu sobie z utratą dziecka.
FOT. pexels-andrea-piacquadio-3807730
PSYCHIATRA ONLINE
03/03/2023
Psychiatrzy dostępni online są dedykowani przede wszystkim dla osób, które cierpi na schorzenia utrudniające jej opuszczanie bezpiecznego schronienia. Z takiej formy terapii można skorzystać również wtedy, gdy powstał problem ze skłonieniem osoby z problemami natury psychicznej do odwiedzin u specjalisty.
FOT. pexels-cottonbro-studio-4098369
ZABURZENIA SNU
23/02/2023
Bagatelizowanie zaburzeń snu może mieć poważne skutki zdrowotne. Brak możliwości nocnej regeneracji wpływa na cały organizm. Brak snu obciąża serce oraz mózg, w także prowadzi do rozwoju innych schorzeń. Dlatego w przypadku narastającego problemu z wysypianiem się zadane będzie skorzystanie z pomocy psychiatry.
FOT. pexels-polina-kovaleva-6541206
ZABURZENIA LĘKOWE
16/02/2023
Zaburzenia lękowe mogą mieć różne nasilenie. W przypadku nieznacznego lęku można samodzielnie poradzić sobie z problemem. Konsultacje psychiatryczne natomiast są zalecane przede wszystkim tym, którzy odczuwają paraliżujący strach przed rzeczami, osobami lub zjawiskami. Podczas tych spotkań psychiatra wraz z Pacjentem usiłują okiełznać lęki
FOT. pexels-cottonbro-studio-6951520
ZABURZENIA LĘKOWE
09/02/2023
Zaburzenia lękowe to jedne z najczęstszych problemów, które są analizowane w gabinetach psychiatrycznych. Również interwencje kryzysowe obejmują to zjawisko, szczególnie zaś silne stany lękowe. Jeśli nie jest możliwe samodzielne poradzenie sobie ze strachem, który utrudnia codzienne funkcjonowanie, pomoc psychologa lub psychiatry staje się koniecznością.
FOT. pexels-cottonbro-studio-6951513
HOLISTYCZNE POSTRZEGANIE CZŁOWIEKA
02/02/2023
Człowieka powinno postrzegać się holistycznie - czyli całościowo. Nasz umysł wpływa bowiem na ciało, a ciało na umysł. Czy wiecie, że istnieje relacja między mózgiem a jelitami? Zaburzenia mikroflory jelitowej mogą przyczyniać się do rozwoju depresji! Dlatego unikajcie stresu i zadbajcie o odpowiednią dietę. Powstrzymajcie się też od częstego przyjmowania antybiotyków.
FOT. pexels-rodnae-productions-8313184
OTĘPIENIE
26/01/2023
Jak najlepiej opisać otępienie? To stan polegający na upośledzeniu funkcji intelektualnych, przez które dochodzi do spowolnienia myślenia, problemów z pamięcią, a nawet zaburzeń zachowania. Dotyczymy to najczęściej osób starszych - szacuje się, że w grupie osób po 85. roku życia od 10% do 35% osób wykazuje pewne cechy otępienia.
FOT. pexels-andrea-piacquadio-3885603
ZABURZENIA SNU
19/01/2023
Niektórym łóżko nie kojarzy się z relaksem i błogim wypoczynkiem, a z największym koszmarem. Zrozumieją to tylko ci, którzy cierpią na zaburzenia snu... Dyssomnie to zaburzenia wynikające z nieprawidłowej ilości lub jakości snu. Bezsenność polega na tym, że sen trwa zbyt krótko. O hipersomnii mówimy wówczas, gdy sen trwa za długo. A narkolepsja to zaburzenia rytmu snu i czuwania.
FOT. pexels-cottonbro-studio-6951511
RYZYKO ZACHOROWANIA NA DEPRESJĘ
12/01/2023
Dlaczego ryzyko zachorowania na depresję jest dużo wyższe przy chorobach przewlekłych? Niestety, chory boryka się z bardzo silnymi i trudnymi emocjami. Musi zaakceptować chorobę i to, że jego życie ulegnie zmianie. Towarzyszy mu niepewność związana z przyszłością i wynikiem leczenia, a także strach przed cierpieniem i śmiercią. Do tego dochodzi w wielu przypadkach utrata niezależności. Chory często czuje się osamotniony i niezrozumiany.
FOT. Pexels-pixabay
DEPRESJA
05/01/2023
Myślisz, że depresja nie dotyka silnych psychicznie ludzi? Mylisz się - czasem choroba ta atakuje i rozwija się u pacjentów bez wyraźnej przyczyny. Może to wynikać z problemów dotyczących neuroprzekaźników (jest to tak zwana depresja endogenna). Do tego częściowy wpływ na nią mają też czynniki genetyczne.
FOT. pexels-pixabay-262075
FOMO
29/12/2022
Czym jest FOMO (fear of missing out)? To niepokój związany z tym, że coś mnie omija. Dotyka często świeżo upieczonych mam i związany jest z aktywnością w mediach społecznościowych. Kobiety, przeglądając Facebooka czy Instagrama, widzą swoich znajomych, którzy wyjeżdżają na wycieczki, wspólnie imprezują, żyją pełnią życia. Czują się przez to wykluczone i samotne.
FOT. pexels-andrew-neel
Życzenia świąteczne
22/12/2022
FOT. FREEPIK / RAWPIXEL.COM
Gdy nadejdą Święta
niech nadzieja i radość
zastukają do Państwa drzwi,
a Nowy Rok przyniesie
pomyślność, szczęście
i piękny uśmiech każdego dnia
Social media wprowadzają w kompleksy
15/12/2022
FOT. FREEPIK / RAWPIXEL.COM
Media społecznościowe niosą ze sobą wiele zagrożeń. Niestety, ciałopozytywność, o której tak wiele się mówi, to wciąż mit. Social media nadal wpędzają nas w kompleksy przez sztuczne kreowane wizerunki gwiazd, celebrytek i influencerów. Zagrożeni są szczególnie młodzi ludzie, którzy nie potrafią odróżnić rzeczywistości od kreacji.
Stresor w psychologii
08/12/2022
FOT. FREEPIK/WAYHOMESTUDIO
Czym jest stresor w psychologii? To wewnętrzne lub zewnętrzne zdarzenie albo bodziec, który wywołuje stres. Niestety, niektórzy ludzie mają ogromne problemy z oswojeniem stresu, a traumatyczne wydarzenia przekraczają ich siły. W takich sytuacjach może dojść do pojawienia się dokuczliwych objawów, które przypominają stany depresyjne lub lękowe. A mowa tu o zaburzeniach adaptacyjnych.
Psychoterapia - czas trwania
29/4/2022
Psychoterapię rozpoczynają konsultacje, podczas których terapeuta może lepiej poznać pacjenta, jego problemy, a także oczekiwania związane z planowaną terapią. Ustalane są również cele psychoterapii oraz zasady współpracy, takie jak częstotliwość spotkań, czas trwania psychoterapii czy sposób jej zakończenia. Długość trwania psychoterapii indywidualnej nie jest stała i może wynosić zarówno rok, jak i kilka lat. Jest to uzależnione między innymi od celów obranych na początku procesu terapeutycznego. Wzorce myślenia oraz postępowania kształtują się latami i są w ludziach mocno zakorzenione, dlatego też ich odkrycie oraz zmiana wymagają czasu.
Depresja
22/4/2022
Depresja należy do schorzeń bardzo trudnych w leczeniu, dlatego też wymaga konsultacji z lekarzem psychiatrą. Terapia musi być dopasowana indywidualnie do każdego pacjenta, co wymaga wiedzy z zakresu psychiatrii. Psychoterapia ma postać regularnych, odbywających się o stałej porze spotkań pacjenta z psychoterapeutą.
Życzenia Wielkanocne
15/4/2022
Z okazji Świąt Wielkanocnych
chcielibyśmy naszym Pacjentom oraz Partnerom
złożyć szczere życzenia pokoju, wiary i miłości.
By nadchodzący czas był przepełniony
czasem z rodziną, który doda sił
i zmotywuje do podejmowania kolejnych wyzwań,
a nadchodząca wiosna wypełni słońcem
Państwa życie osobiste i zawodowe.
Związek
08/4/2022
Związek to niekończąca się podróż. Podróż, którą odbywa się z drugim człowiekiem. Jak to w podróży, nie zawsze bywa idealnie. W życiu wielu par może dojść do czasowego wypalenia. Może to być spowodowane konkretnym wydarzeniem, ale nie jest to żadną zasadą. Jeżeli czują Państwo, że z dnia na dzień oddalają się Państwo od siebie, to może być znak, że najwyższy czas rozważyć wspólną terapię w gabinecie psychiatrycznym.
Okres młodzieńczy
01/4/2022
Jako dorośli, często zapominamy swoje nastoletnie czasy. Mało kto z nas pamięta, że jest to najbardziej burzliwy okres w całym życiu. Jeżeli widzą Państwo, że Państwa nastoletnie dziecko nie radzi sobie do końca z otaczającym go światem, warto jest, aby wskazali mu Państwo drogę. Może nie umieją Państwo tego dostrzec, ale ono z pewnością czeka na wyciągnięcie w jego stronę pomocnej dłoni. Dobrym wyjściem w tej sytuacji będzie umówienie dziecka na terapię psychologiczną.
Wsparcie – Terapia Psychiatryczna i Psychologiczna
Adres:
ul. Elsnera 19, 92-504 Łódź
(dzielnica Widzew)
Telefon:
784 030 970
Adres e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Usługi lekarskie i psychoterapeutyczne Magdalena Skał-Mydłowska
Adres:
ul. Pomorska 94, 91-402 Łódź
(Łódź-Śródmieście)
Telefon:
784 030 970
Adres e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.