Jak namówić partnera na terapię?
8/1/2020
Nawet osoby, które bardzo się kochają, mają czasem problemy ze znalezieniem wspólnego języka. Kiedy sytuacja się przedłuża, prowadzi to do kolejnych napięć, które jeszcze bardziej oddalają od siebie partnerów. Skutecznym rozwiązaniem może być zastosowanie terapii dla par. Jednak, co zrobić w sytuacji, gdy druga połówka nie chce się na nią zgodzić?
Klucz do sukcesu - odpowiednie nastawienie
Rozmowę o terapii, która mogłabym wam pomóc, należy podjąć w odpowiednim momencie. Warto to zrobić, gdy partner jest wypoczęty i w dobrym humorze, a nie zmęczony po całym dniu aktywności. Staraj się, by atmosfera była miła i pozbawiona niepotrzebnego napięcia, które zamyka drogę do porozumienia. Proponując terapię, rób to z odpowiednim, pozytywnym nastawieniem. Nie chodzi o to, by oskarżać drugą stronę i wytykać jej błędy. Należy raczej przyznać, że martwi Cię sytuacja w waszym związku i że oboje musicie popracować nad waszą więzią. Podkreśl, że terapia jest dla Ciebie ważna, bo związek to dla Ciebie priorytet. Nie krytykuj, ale słuchaj, jeśli będzie ku temu okazja.
Wskaż na zalety
Bardzo ważnym elementem w procesie oswajania partnera z myślą o terapii dla par, jest pokazanie mu płynących z niej zalet. Wskaż na to, że rozmowa z psychologiem wpłynie pozytywnie na was oboje, bo będzie on bezstronny i w obiektywny sposób podejdzie do omawianych problemów. Podkreśl, że terapia pozwoli osiągnąć porozumienie i poprawiać komunikację, niezbędną w każdym związku. Umożliwi też zrozumienie tego, co czuje druga strona, a co za tym idzie, przyniesie ogólną poprawę jakości waszego wspólnego życia - zmniejszy stres, zbliży was do siebie, a nawet poprawi pożycie. Wspomnij partnerowi, że spotkania odbywające się w ramach terapii nie są długie, czy monotonne i nie oznaczają, że macie problemy z psychiką - jak niestety mylnie sądzą niektórzy. Wręcz przeciwnie: podkreśl, że terapia to nowoczesny sposób na odbudowanie relacji, który świadczy o aktywności i chęci dbania o swoje życie.
Odpowiedz
Wsparcie – Terapia Psychiatryczna i Psychologiczna
Adres:
ul. Elsnera 19, 92-504 Łódź
(dzielnica Widzew)
Telefon:
784 030 970
Adres e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Usługi lekarskie i psychoterapeutyczne Magdalena Skał-Mydłowska
Adres:
ul. Pomorska 94, 91-402 Łódź
(Łódź-Śródmieście)
Telefon:
784 030 970
Adres e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.